czwartek, 18 lutego 2016

Test dzbanka do filtrowania wody AQUAPHOR Amethyst

Dzięki portalowi uroda i zdrowie.pl otrzymałam do przetestowania dzbanek AQUAPHOR Amethyst do filtrowania wody. Na co dzień filtrujemy wodę, więc z chęcią wypróbowałam nowy dzbanek. 

Już sam jego wygląd przykuł moją uwagę, bowiem dzbanek rożni się od tego, jaki mieliśmy dotychczas. Dzbanek posiada żebrowaną pokrywkę, którą należy przesunąć podczas nalewania wody, co widać na poniższych zdjęciach.

 Dzbanek posiada również wskaźnik zużycia wkładu filtrującego w postaci wskazówki, która odnotowuje każde otwarcie i zamknięcie żebrowanego panelu. W miarę użytkowania filtra wskazówka będzie się przesuwała w lewą stronę. Gdy dojdzie do pola koloru czerwonego będzie to oznaczało, że wkład należy wymienić.

Filtr skutecznie oczyszcza wodę z chloru i metali oraz usuwa nieprzyjemny zapach i smak wody. Woda staje się zdecydowanie mniej twarda i nie osadza się w niej osad. Kilka danych technicznych:
 • pojemność wody filtrowanej 1,4 litra
 • wkład filtrujący B100-25
 • wkład wystarcza na przefiltrowanie około 200litrów wody, czyli średnio 2 miesiące
 • czas filtracji około 7 minut. 
Dzbanek jest solidnie wykonany, aczkolwiek lekki, elegancki o ergonomicznym kształcie - stanowi pewnego rodzaju ozdobę w naszej kuchni. Jest bardzo łatwy w montażu oraz w użyciu i jak najbardziej przydatny w kuchni. Bardzo podoba mi się panel w postaci żebrowanej pokrywki, jest niezwykle praktyczny, ponieważ po zamknięciu panelu do wody nie dostają się żadne zanieczyszczenia, np. kurz i stanowi ładną ozdobę dzbanka. Zdecydowanie jestem na TAK!6 komentarzy:

 1. Też mam ten dzbanek i jestem bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda bardzo ładnie :D Jestem ciekawa jak z dostępnością filtrów?

  OdpowiedzUsuń
 3. Olu przyznam szczerze, że jeszcze nie wiem, ale obiecuję, że to sprawdzę :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj, ale czy pokrywa jest szczelnie zamknięta czy te żebrowania mimo wszytko zawsze są lekko uchylone że może coś tam wpaść - bo na fotkach wygląda jak by była tylko przymknięta a nie szczelnie zamknięta. Inna sprawa jak się dolewa trochę wody to wskaźnik też pokaże że niby pełny dzbanek bo rozumiem że zlicza cykle otwarcia a nie litry wody czy realne zużycie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie, pokrywa jest szczelnie zamknięta. Tak, wskaźnik zlicza cykle otwarcia, więc jeśli dolewamy tylko trochę wody a nie do pełna, to warto wziąć na to małą poprawkę:) Pozdrawiam

   Usuń