czwartek, 5 stycznia 2017

Recenzja książki pt. "Uczta dla dwojga"

Otrzymałam kolejną partię książek do recenzji od księgarni taniaksiążka.pl . Jako pierwszą opiszę książkę pt. "Uczta dla dwojga" autorstwa Katarzyny Błażejewskiej - Stuhr oraz Moniki Mrozowskiej Wydawnictwa Zwierciadło. Książka skierowana jest do kobiet w ciąży, które chcą, aby ich dziecko zdrowo się rozwijało poprzez właściwą dietę mamy.
Książka jest w miękkiej oprawie, liczy 240stron i zawiera 64 przepisy.
Na początku autorki dodają kilka słów od siebie, głównie podziękowań. Zaraz potem mamy spis treści oraz krótki wstęp. Autorki bardzo cieple opowiadają o swoich ciążach. Doradzają jak prawidłowo zbilansować swoją dietę w ciąży, o co ją wzbogacić i czego unikać. Pomagają również zauważyć sygnały, jakie wysyła organizm kobiety w ciąży i jak je odczytywać.
Następnie znajdziemy masę przepisów opatrzonych naprawdę pięknymi zdjęciami! Jednak nie są to tylko zdjęcia kulinarne, są to także ujęcia Kasi i Moniki podczas ciąży. Musicie to zobaczyć:)
Wracając do przepisów, każdy zawiera szczegółową listę składników, ilość porcji a także wartość kaloryczną, a niektóre z nich dodatkowo zawierają informację o tym, jakie witaminy i minerały dostarczy nam dany posiłek. To bardzo cenna informacja i ogromny plus dla książki za to!

Przepisy są opisane w prosty, czytelny sposób i zawierają łatwo dostępne składniki a ich wykonanie nie jest zbytnio skomplikowane. 

Wszystkie przepisy są jednak wegetariańskie, czyli nie zawierają mięsa. Warto jednak korzystać z nich , nawet jako urozmaicenie własnej diety, nawet jeśli nie jesteśmy wegetarianami.
Jednak to nie wszystko! W książce znajdziecie także rozdział zatytułowany Gimnastyka dla dwojga stworzony przez trenerkę i pasjonatkę sportu Adę Jakimowicz. Ćwiczenia podzielone są na trzy trymestry ciąży. Każde ćwiczenie jest dokładnie opisane oraz opatrzone małym rysunkiem.
Sądzę, że to świetny dodatek do zdrowej diety przyszłej mamy!

Podsumowując, książka jest naprawdę godna polecania. Ciekawe przepisy, wspaniałe zdjęcia, które ukazują autorki pełne wigoru i energii. Ciąża to nic strasznego, trzeba się z niej tylko cieszyć :)1 komentarz: