sobota, 28 stycznia 2017

Recenzja książki "Adios kilogramos"

Kolejna pozycja jaką otrzymałam od taniej książki.pl to poradnik "Adios Kilogramos" autorstwa Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr i Magdaleny Chorębała. Książka to zbiór przepisów,ćwiczeń oraz własny dziennik diety, takie 3w1 :)
Książka ma kolorową, miękką okładkę i liczy 272 strony. 
Już sam początek książki jest nietypowy, bo nie zaczyna się od wyrzeczeń i liczenia kalorii, tylko od profilaktycznych badań. Autorki pomagają nam prawidłowo odczytać wyniki badań i sugerują co może być przyczyną, jeśli wynik okaże się nieprawidłowy. Zdecydowanie zachęciło mnie to do dalszej lektury :)

Kolejny rozdział to przepisy podzielone na tygodnie oraz poszczególne pory dnia. Są czytelne, przygotowane z łatwo dostępnych produktów i proste w wykonaniu, ale przede wszystkim smaczne:) Kilka z nich opatrzone jest zdjęciami.
Znajdziemy również listę produktów potrzebnych nam na poszczególny tydzień.

Następny rozdział to ćwiczenia na 90dni przygotowane przez Adę Jakimowicz i Marcina Markiewicza. Ćwiczenia podzielone są na poszczególne etapy: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Każde ćwiczenie opatrzone jest zdjęciem i dokładnym opisem, co naprawdę zachęca do ich wykonywania :) Znajdziemy również propozycje dodatkowych treningów.

Ostatni i zarazem największy rozdział książki stanowi "Twój dziennik 90dni". Moim zdaniem to bardzo fajny i praktyczny dodatek, służący za kulinarny kalendarz :)

Podzielony na dni, w których zaznaczamy sobie nasze posiłki, spożyte ilości wody oraz wykonane treningi. Ponadto od czasu do czasu znajdziemy tam jakieś dodatkowe zadanie do wykonania oraz wiele ciekawych informacji i motywacji. Książka wzbogacona jest o bardzo fajne złote myśli :)
Ponadto jedna z autorek książki, Magdalena Chorębała na własnej skórze przetestowała wszystkie zalecane przepisy i ćwiczenia na 90dni, oczywiście z pozytywnym skutkiem. Na pewno jest to jeszcze większym motywatorem.
Tej książce zdecydowanie mówię: TAK!


2 komentarze:

  1. Książka fajna można by było po nia siegnąć

    OdpowiedzUsuń
  2. Dieta i do tego ćwiczenia, czyli wszystko w jednym miejscu - tak powinno być! Super, na pewno sprawdzę :)

    OdpowiedzUsuń