poniedziałek, 4 lipca 2016

Recenzja książki "Dania i potrawy z grilla Siostry Marii"

Od dłuższego czasu na recenzję czeka kilka kolejnych książek, które otrzymałam dzięki uprzejmości księgarni taniaksiążka.pl . Mam nadzieję, że teraz będę miała już nieco więcej czasu, by podzielić się z Wami moją opinia na temat tych książek oraz moimi nowymi przepisami.  Sezon grillowy w pełni, więc na pierwszy ogień pójdzie książka "Dania i potrawy z grilla Siostry Marii".
Lato sprzyja grillowaniu, dlatego zachęcam Was do eksperymentowania w kuchni podczas grillowania potraw. Przydatną inspiracją będzie książką autorstwa s. Marii Goretti Guziak pt. "Dania i potrawy z grilla Siostry Marii". Książka ma solidną, twardą oprawę i liczy 288 stron. Pierwsza strona zawiera rubryczkę, w której możemy napisać do kogo należy dana książka. Jest to bardzo fajnym ułatwieniem, gdy chcemy komuś sprezentować książkę. Znajdziemy w niej 128 przepisów podzielonych na poszczególne kategorie:
  • Masła, sosy, marynaty
  • Wieprzowina
  • Wołowina i cielęcina
  • Drób
  • Ryby i owoce morza
  • Warzywa
  • Grzanki i kanapki
  • Dania z kociołkaKażdy przepis zawiera listę składników, są to produkty łatwo dostępne, co jest ogromną zaletą podczas przygotowywania posiłków, ponieważ zazwyczaj chcemy przygotować nietypowe dania z tradycyjnych produktów.  Każdy przepis zawiera szczegółowy opis wykonania oraz przykładową propozycję podania. Dodatkowo wszystkie przepisy opatrzone są naprawdę pięknymi zdjęciami, które zdecydowanie zachęcają do grillowania.
Książka ma dwa spisy treści. Na samym początku znajdziemy podział na poszczególne kategorie, zaś na końcu znajduje się alfabetyczny spis treści, tzw. indeks.
Siostra Maria wydała tez wiele innych książek kulinarnych, m.in. na: Desery, Zioła czy Zupy. Wszystkie tytuły znajdziecie na końcu książki.
Podsumowując zdecydowanie polecam tę książkę wielbicielom grillowania oraz osobom, które lubią prostą i jednocześnie pyszną kuchnię. Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz